Multikino

Версія сайту: Рос | Укр

Залізна людина 2 (2010)

Iron Man 2

Після того, як перша частина «Залізної людини» стала одним з найуспішніших фільмів 2008 року, зібравши $585 млн., не залишалось ніяких сумнівів, що режисер Джон Фавро скоро продемонструє сіквел цієї картини. Для того, щоб «Залізна людина 2» визвала у глядачів ще більший подив, продюсери фільму виклали на його створення добрячих $200 млн. Проте продовження успішних стрічок зовсім нечасто стає кращими за перші частини. Не став виключенням з правил і «Залізна людина 2» .

Для таких фільмів характерна ще одна риса – сюжет в них має зовсім невелике значення. Сценаристи намагались напхати історію вибухами, бійками, стріляниною, ласими стрункими дівчатами та іншими подібними родзинками, котрі зовсім безпосередньо виникають, та не просунувшись в сюжеті далі першого враження, так само несподівано зникають. В результаті маємо коміксний, легкий, достатньо поверховий фільм.

Під драйвові ритми кращих хітів AC\DC глядачі зависають в повітрі у спалахах салюту разом з головним героєм Тоні Старком (Роберт Дауні мол.), пролітають в кулеметних чергах, несуться слідом за болідом F1 та пропускають на екрані десятки персонажів. Кожен з героїв фільму ефектно з’являється на екрані, так щоб не опинитись в тіні попереднього, і не згубитись перед тим, хто ще тільки готується з’явитись в кадрі.

За сюжетом слідкуєш як за швидкою строкатою каруселлю, на котрій обертаються десятки дійових осіб, що непередбачувано з’являються і, так і сказавши потрібну фразу в необхідний момент, зникають в невідомому напрямку.

Якщо в першій частині герою видалось змагатись зі злом в Афганістані (що ні в кого не викликало подиву), то тепер «джерелом зла» стає Росія. Чому авторам фільму сьогодні видалась актуальною проблема конфлікту двох супердержав, котра активно розвивалась під час «Холодної війни», коли і було намальовано комікс, що ліг в основу сюжету, я для себе так і не з’ясував.

Не дивлячись на те, що всі негативні персонажі фільму зосереджені навколо злого генія Івана Ванко, якого грає легендарний Міккі Рурк, в картині діє ціле братство злодіїв, котрі хоч і допомагають один одному, однак опиняються в програші перед «всепереможним та безбоязним». Варто відмітити, що автори фільму не очікувано вирішили підняти імідж російських зеків – адже, по фільму, єдиною в світі людиною, яка в своїх наукових дослідженнях максимально наблизилась до досягнень головного героя (технологічного генія з IQ 175) носить тату «вора законі».

«У другій частині ми хотіли показати різницю між тим, щоб тільки «сказати, що ти супер-герой» і «бути ним» насправді… ми хотіли показати те, як Тоні виборсується від усього тиску який навалився на нього після заяви «Я – Залізна людина», і як він намагається зберегти свою особистість, при цьому рятуючи світ» - сказав режисер фільму перед прем’єрою.

В кіно останніх років від мотивів «Повір у себе!» вже починає воротити. При цьому сюжети з супер-хлопцями – найбільш придатні для розвитку подібних ідей. Тим не менш, в цьому фільмі головний герой якось дуже просто переносить велику кількість емоцій, що навалилися на нього – добряче випив, надавав по пиці декільком «поганим хлопцям» – і знову все в нього добре.

Друга частина не зробила крок вперед, а потопталась на місці під брязкання власного залізяччя, з-під якого вилітали барвисті іскри. Продовження цієї картини можна сприймати як святкування успіху після попередньої – такий собі танок на горі зібраних під час прокату сотень мільйонів доларів.

В цілому, це черговий фільм для тих, хто бажає вставити в своє життя 2 години, кожна хвилина в котрих переповнена динамікою та барвистим драйвом. Хто шукає саме такої розваги – welcome to the cinema. Хоча спроможність аналізувати в такому разі варто залишити десь осторонь, адже «включені» мізки будуть заважати ласувати цією кіно-стравою вже з перших хвилин перегляду.

Kairos