Multikino

Версія сайту: Рос | Укр

Леді в воді (2006)

Lady in the Water

Якось, не так давно на одному далекому континенті сидів в зручному кріслі М. Найт Шьямалан і розповідав дітям казку про далекі і незвідані глибини. Діти казку любили, тому що завжди добре під неї засинали. майже так само як глядачі в кінотеатрах на перегляді цієї дивовижної історії.

Вирішивши екранізувати казку власного твору, що розповідається дітям на ніч, режисер «Шостого відчуття», «Знаків» і «Таємничого лісу», що заслужив своїми кінострічками схвальне кивання головою, явно ризикнув виявитися таким, що незрозуміли для глядачів непідготовлених до такого повороту іміджу «без п'яти хвилин» метра містичного кіно. Втім, цей індійський режисер завжди дивував несподіваними поворотами.

Загалом, сюжет цієї бурхливої фантазії Шьямалана такий... Простий і нецікавий хлопець Клівленд живе і працює в будинку, населеному дивними і різноплановими людьми. Раптом він помічає, що в басейні розташованому у дворі, хтось купається ночами і засмічує воду. Вирішивши розібратися, хто цей хуліган, він, з незрозумілих здоровому розуму причин, лізе в цей самий басейн. ну і природно тоне. Його рятує ВОНА - Дівчина з води. Будь на місці Шьямалана Спілберг, він би хоч би наділив дівчину могутніми щелепами або мутованнимі кінцівками. Але тут все традиційно: вона - прекрасна (у деякому роді ), добра і чиста, що, ясна річ, не може не змінити зрештою життя Клівленда.

Виявляється, що вона - Нарфа, що припливла, що б її побачив письменник, якого ще треба знайти, відчув легке поколювання, постояв в кадрі з просвітленим виразом обличчя і почув своє майбутнє. Після цього Нарфу повинен забрати орел, якщо йому не перешкодить собака із зеленої трави - Скрам. Він природно не упустить цієї можливості, адже дівчина - не проста Нарфа, а Мадам Нарфа(!) - королева цілого покоління нарф. Допомагати і захищати її повинні Тартутік (навіть не питайте, що це), Охоронець, Цілитель, Символіст і Союз семи сестер, які, виявляється, всі живуть в цьому будинку.

Одна з особливостей Шьямалана - це маленькі епізодичні ролі у власних фільмах. У «Дівчині» він виділив собі роль майже головного героя (того самого письменника), а в титри себе так і не вніс. Забавно.

Загалом, до фентезі фільм не дотягує, а як для легкої мелодраматичної фантастичної історії а-ля «Ангел А», «Дівчина з води» перенасичена дивними істотами, від яких історія стає складнішою і важчою для розуміння, але не набагато цікавіше.

Іва