Multikino

Версія сайту: Рос | Укр

Пенелопа Крус

Penelope Cruz

Пенелопа Санчез Круc народилася 28 квітня 1974 року в іспанській столиці Мадриді. Перші кроки в статусі кіноактриси Пенелопа зробила під чуйним керівництвом відомого іспанського режисера Педро Альмодовара. Не дуже давно іспанка увірвалася в Голівуд, знімаючись винятково у багатобюджетних хітах.

Пенелопа - старша дитина в родині. Уже в п'ятирічному віці маленька дівчинка бере уроки акторської майстерності. В 9 років вона йде вчитися в національну консерваторію, а вже в 15 виграє конкурс юних талантів, що дозволяє їй взяти участь у зйомках різних відеокліпів і телевізійних серіалів.

Дебют Пенелопи на екрані відбувся у фільмі El Laberinto Griego (1991). Наступні дві ролі у фільмах La Belle Epoque (1992) і Jamon, Jamon (1992) приносять акторці хвалебні критичні відгуки як у себе на батьківщині, так і за кордоном. Останній фільм одержав винагороду «Оскар» за кращий іноземний фільм, і глядачі в усьому світі довідалися ім'я юної зірки - Пенелопи Крус. Особлива увага глядачів була притягнута до сцени, що акторка зіграла «топлесс», і вже в сімнадцятилітньому віці Пенелопа стає яскравим секс-символом.

Тим не менш, наступні ролі Пенелопи були куди більше серйозними, у яких вона спробувала показати всю свою майстерність й акторський талант. У результаті чого Пенелопа Крус відмовилася від декількох ролей, заснованих на природній жіночій привабливості.

Найбільш значимими роботами в Європі стали картини Педро Альмодовара Live Flesh(1997) і Оскароносний «Усе про мою матір»(1999), у котрому Пенелопа зіграла черницю, що завагітніла від трансвестита. Перш, ніж дебютувати в Голівуді, Пенелопа зіграла більш,ніж в 20 європейських картинах. В 1998 році вона дебютує в Голівуді з картиною Hi-Lo Country. В 2000 на екрани виходять All the Pretty Horses і драма «Кокаїн».

Прорив Пенелопи відбувся в рамках картини «Ванільне небо» (2001), у якому її партнерами по знімальній площадці стали Кемерон Діас і Том Круз. Ця картина стала рімейком іспанського фільму 1997 року Abre Los Ojos, у якому по іронії долі Пенелопа грала ту ж саму роль, що й в американській версії.

Жовта преса писала про вигадані любовні зв'язки акторки з такими зірками екрану як Метт Деймон, Джонні Депп і Ніколас Кейдж (всі вони були партнерами Пенелопи Крус по знімальній площадці в різний час). Якийсь час акторка провела разом з Томом Крузом, але незабаром зоряна пара розсталася.